Coronavirus

Vandaag (12 maart) zijn door de overheid nieuwe maatregelen afgekondigd om het coronavirus het hoofd te bieden. Deze maatregelen worden genomen op advies van het RIVM, het Rijksinstituut voor Volksgezondheid. Dit heeft ook effect op onze gemeente en onze kerkdiensten.

De kerkenraad heeft besloten dat onze kerkdiensten vooralsnog wel doorgaan maar:

  •  verzoekt u als u verkouden bent, of hoest en zeker als u koorts heeft niet naar de kerkdienst te komen en thuis te blijven;
  • het RIVM adviseert om ‘sociale contacten’ – dus ook een dienst in de kerk – zoveel mogelijk te vermijden. Dit betreft met name ouderen die extra kwetsbaar zijn voor dit virus. Het advies is dan ook dat deze broers en zussen beter niet naar de dienst kunnen komen;
  • we elkaar geen hand geven en op afstand van elkaar blijven;
  • we niet meer dan 100 aanwezigen in een dienst mogen verwelkomen, een aantal waar we naar verwachting niet bovenuit zullen komen;
  • we in de kerk zo gespreid mogelijk onze plaats innemen;
  • de collectezak niet meer van hand tot hand zal worden doorgegeven;
  • we op aanwijzing van de koster en dienstdoende ouderling de kerkzaal verlaten en met onze jas aan direct naar buiten gaan

Ook als u zich persoonlijk zorgen maakt over uw gezondheid, voelt u zich dan niet bezwaard om via internet de dienst volgen (klik hier om mee te luisteren). Per week zal de kerkenraad bezien op welke wijze de erediensten kunnen plaatsvinden, waarbij de adviezen van het RIVM leidend zijn.

 

GivtGivt

Luistert u thuis mee  met de dienst en wilt u ook geven in de collecte? Dat kan via de Givt-app op uw telefoon of tablet.
Open de app en vul het gewenste bedrag in. Voeg eventueel een tweede collecte toe en vul ook daarvoor een bedrag in. Kies ‘Volgende’. Er verschijnt een lijstje met mogelijkheden. In de kerkzaal zou u de eerste (‘Collectemiddel’) kiezen. Dat kan natuurlijk thuis niet, want de collectezak komt daar niet langs. Kies daarom de optie ‘Lijst’. In het vervolgscherm kunt u het doel kiezen. Zoek daar ‘GKV Soest Baarn’ op in de lijst met kerken en selecteer deze. Waarschijnlijk staat deze al geselecteerd (blauwe achtergrond) en kunt u meteen op ‘Geven’ klikken.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *